środa, 3 grudnia 2014

Sutasz błyszczący- metalizowanemu nie równy

  Witajcie :-)
   Kupiłam nie dawno cała rolke metalizowanego sutasz z myślą o nadchodzącym sylwestrze i karnawale , bo jak wiadomo błyszczące dodatki zawsze sprawdzaja się na takie okazję.
  Powstał komplet ażurowy  czyli kolczyki i pierwszy w mojej karierze pierścionek sutasz .

   Wszystko pieknie ładnie gdyby nie  wspomniane wyżej  sznurki. Połakomilam się na niską cenę za szpulke nie myslac o jakości. Jakoś to wszystko wzglednie wyszło, sznurki łatwo dały się okiełznać.
  Ów metalizowany sutasz to czeska Pega skład 100%    włókno metaliczne       który gdy się przyjrzalam wyglądał jak zpleciony z foli na prezenty i to dwukolorowej !        Jodelka z wierzchu była ok do czasu gdy nie zaczęłam robić " zakrętów", wtedy pokazała się druga strona splotu w kolorze czarnym.
  Efekt kolorystyczny wyszedł mieszany a miał być czerwony..

  Była to moja pierwsza przygoda z metalizowanym sutaszem, i pewnie bym to przełknela gdyby nie przypadek :-)
  Do zamówienia specjalnego potrzebowałam srebrnego sznurka metalizowanego więc już nauczona ze co tanie to szajs rzuciłam się na szpule trzy razy droższa niż poprzednia i ... Bingo :-)
 
Ale o droższym sutaszu metalizowanym i różnicach opowiem w kolejnym poście przy okazji prezentacji kompletu, który z niego powstał .

Dziękuję za wszystkie miłe komentarze i mam nadzieję że moje posty są dla Was przydatne:-)

MARTA

3 komentarze:

  1. Nie lubię szyć sutaszu metalizowanego... Jest dużo wad sznurka, trzeba używać cienkiej igły i delikatnie wbijać, by nie pozaciągać sznurków. Twoje kolczyki wyszły pięknie, ale podejrzewam, że kosztowały Cię dużo uwagi. Czekam na następny post :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Lolissa świetnie mnie rozumiesz:-) tak..poranione palce i duuuzo godzin mozolnie pracy.. ważne ze efekt końcowy zadowalający:-) pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. Cieszę się, że trafiłam na Twój blog. Lubię sutasz, a Twoje prace są piękne i świetnie je prezentujesz, dodając zdjęcia sukienek czy bluzek. Od razu widać jak zestawić tę piękną biżuterię. Będę Cię podglądała i dziękuję, że do mnie dołączyłaś. Pozdrawiam, Ania.

    OdpowiedzUsuń